Vuoden 2019 Renault Captur TCe 90 on maastoauto, bensiinikäyttöinen ja manuaalivaihteinen. Moottorin tilavuus on 0,9 litraa ja teho 66 kW eli 90 hevosvoimaa.

Pyyntihinta on 119 600 SEK. Se on 7 800 SEK (7 %) yli bilbil.se:n arvioiman markkinahinnan 111 800 SEK. Arvio perustuu 621 vastaavaan autoon. Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 30 päivän aikana on noin 38 %.

Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 15 päivässä ja yksityinen myyjä noin 14 päivässä. Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Mittarissa on 82 550 km, eli autolla on ajettu noin 11 000 km vuodessa.

Huomionarvoiset varusteet:

  • LED-ajovalot
  • Peruutuskamera

Auton pitäminen maksaa arviolta:

Myyjänä on Skobes Bil (Vetlanda).

Auto on ollut myynnissä 5.11.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
RDL815
Mittarilukema
82 550 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Käyttövoima
Bensiini
Iskutilavuus
898 cm³
Vuosimalli
2019
Ensirekisteröinti
26.3.2019
Tyyppihyväksyntänumero
e2*2001/116*0327
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Kiihtyvyys (0–100)
13,1 s
Korimalli
Maastoauto
Väri
Musta
Valmistusmaa
Espanja
Valmistustehdas
Renault, Valladolid
bilbil.se-ID
380018

Moottori ja voimansiirto

Moottorikoodi
H4B G4
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterit
3
Venttiilejä sylinteriä kohden
4
Moottorin sijainti
Edessä
Ruiskutus
Epäsuora ruiskutus
Ahdin
Turbo
Nokka-akselin käyttö
Jakoketju
Polttoainelaatu
Bensiini 95
Teho
66 kW / 90 hv
Suurimman tehon kierrosluku
5 000–5 500 r/min
Vääntö
140 Nm
Suurimman väännön kierrosluku
2 250 r/min
Vaihteiden lukumäärä
5
Huippunopeus
171 km/h

Kulutus ja päästöt

Polttoaineen kulutus
6,4 l/100 km
Polttoainesäiliö
45 l
CO2-päästöt
139 g/km (WLTP)
Päästöluokka
Euro 6
Päästömittauksen sykli
WLTP tai NEDC
Pakokaasujen puhdistus
Katalysaattori
Ohiajomelu
73 dB

Mitat ja massat

Mitat (p × l × k)
4 122 × 1 778 × 1 566 mm
Leveys peileineen
1 958 mm
Akseliväli
2 606 mm
Maavara
170 mm
Kääntöympyrä
10,4 m
Tavaratila
455 l
Tavaratila, selkänojat kaadettuina
1 235 l
Omamassa
1 248 kg
Kokonaismassa
1 659 kg
Kantavuus
411–423 kg
Kattokuorma
80 kg
Suurin vetopaino
1 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
620 kg
Aisapaino
75 kg
Yhdistelmän kokonaismassa
2 559–2 582 kg

Kori ja alusta

Henkilömäärä
5
Ovien lukumäärä
5
Jousitus edessä
Kierrejouset
Jousitus takana
Kierrejouset
Jarrut edessä
Levyjarrut
Jarrut takana
Rumpujarrut
Rengaspaineiden valvonta
Suora (anturit renkaissa)

Tällä sivulla näkyvät tiedot ovat Bilbilin koostamia kymmenistä julkisista ja ei-julkisista lähteistä Ruotsista ja muualta Euroopasta. Tarkista myyjän ilmoittamat tiedot alkuperäisestä ilmoituksesta.

Sukupolvi
I facelift (R)
Valmistettu
2017–2019
Alamalli
Maastoauto (R)

Vaihteisto
Manuaali

Varusteet

  • LED-ajovalot
  • Peruutuskamera

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 119 600 SEK

Yli markkinahinnan

Markkinahinta-arvio 111 800 SEK

Perustuu pyyntihintoihin

Verrattu 621 saman mallin lähivuosimallien autoon (myynnissä olevat ja äskettäin myynnistä poistuneet ilmoitukset).

Arvion muodostuminen

  • Perusarvo (Renault Captur, vm. 2019) 120 140 SEK
  • Peruutuskamera +2 560 SEK
  • Autoliikkeen myymä +1 510 SEK
  • Manuaalivaihteisto −12 410 SEK
  • Markkinahinta-arvio 111 800 SEK

Ilman tilastollisesti erottuvaa vaikutusta tässä ryhmässä: led-ajovalot.

Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Ei hinnanmuutoksia seuranta-aikana.

Seuraava katsastus

Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein. Ilmoituksessa ei kerrota, milloin auto on katsastettava seuraavan kerran.

Tarkista Transportstyrelsenistä

Myyntijaksot

Skobes Bil Motala, Vetlanda, Jönköping 1 pv myynnissä
5.11.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
BILBIL −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

SEK
5 000 SEK 900 000 SEK
9 vuotta
1 vuosi 9 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 1 480 SEK/kk

Arvio on laskettu 5,80 %:n nimelliskorolla ja 60 SEK kuukausittaisella tilinhoitomaksulla. Todellinen korko, laina-aika ja kuukausierä määräytyvät lainatarjouksessa.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

Tälle mallille sopivat rengaskoot

  • 205/60 R16
  • 225/35 R20
  • 225/40 R19
  • 225/45 R18
  • 205/55 R17
  • 225/50 R17
  • 195/65 R15

Tälle mallille sopivat vannekoot

15″
16″
17″
18″
19″
20″
Mitä koot tarkoittavat?

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla RDL815?

RDL815 on vuoden 2019 Renault Captur TCe 90, jonka mittarilukema on 82 550 km. Auto on myynnissä hintaan 119 600 SEK.

Paljonko Renault Captur TCe 90 maksaa?

Renault Captur TCe 90 on myynnissä hintaan 119 600 SEK.

Onko tämän auton hinta hyvä?

bilbil.se:n hinta-arvion mukaan pyyntihinta on yli markkinahinnan (arvioitu markkinahinta 111 800 SEK).

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Ilmoitus tuli bilbil.se:n seurantaan 5.11.2026.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2019 ja se on ensirekisteröity 26.3.2019.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 82 550 km.

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on bensiini ja vaihteisto on manuaali.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa LED-ajovalot, Peruutuskamera. Koko varustelista on tällä sivulla.

Missä Renault Captur TCe 90 sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Jönköping (Vetlanda, Jönköping).

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Skobes Bil (Vetlanda).

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.