Vuoden 2018 Renault Captur TCe 90 on etuvetoinen maastoauto, bensiinikäyttöinen ja manuaalivaihteinen. Moottorin tilavuus on 0,9 litraa ja teho 66 kW eli 90 hevosvoimaa.

Pyyntihinta on 119 900 SEK. Se on 6 800 SEK (6 %) yli bilbil.se:n arvioiman markkinahinnan 113 100 SEK. Arvio perustuu 671 vastaavaan autoon. Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 30 päivän aikana on noin 27 %.

Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 15 päivässä ja yksityinen myyjä noin 14 päivässä. Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Mittarissa on 86 070 km, eli autolla on ajettu noin 10 000 km vuodessa. Seuraava katsastus on viimeistään 30.4.2027.

Huomionarvoiset varusteet:

  • Premium-äänentoisto
  • Vetokoukku
  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • LED-ajovalot
  • Peruutuskamera
  • Avaimeton käynnistys

Auton pitäminen maksaa arviolta:

Myyjänä on Motorsport Bröderna Svensson AB (Växjö).

Auto on ollut myynnissä 12 päivää, 24.10.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
ANU363
Mittarilukema
86 070 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Käyttövoima
Bensiini
Iskutilavuus
898 cm³
Vuosimalli
2018
Ensirekisteröinti
8.5.2018
Tyyppihyväksyntänumero
e2*2001/116*0327
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Kiihtyvyys (0–100)
13,1 s
Korimalli
Maastoauto
Väri
Sininen
Seuraava katsastus viimeistään
30.4.2027
Valmistusmaa
Espanja
Valmistustehdas
Renault, Valladolid
bilbil.se-ID
353076

Moottori ja voimansiirto

Moottorikoodi
H4B B4
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterit
3
Venttiilejä sylinteriä kohden
4
Moottorin sijainti
Edessä
Ruiskutus
Epäsuora ruiskutus
Ahdin
Turbo
Nokka-akselin käyttö
Jakoketju
Polttoainelaatu
Bensiini 95
Teho
66 kW / 90 hv
Suurimman tehon kierrosluku
5 000–5 500 r/min
Vääntö
140 Nm
Suurimman väännön kierrosluku
2 250 r/min
Vaihteiden lukumäärä
5
Huippunopeus
171 km/h

Kulutus ja päästöt

Polttoaineen kulutus
6,4 l/100 km
Polttoainesäiliö
45 l
CO2-päästöt
113 g/km (NEDC)
Päästöluokka
Euro 6
Päästömittauksen sykli
WLTP tai NEDC
Pakokaasujen puhdistus
Katalysaattori
Ohiajomelu
73 dB

Mitat ja massat

Mitat (p × l × k)
4 122 × 1 778 × 1 566 mm
Leveys peileineen
1 958 mm
Akseliväli
2 606 mm
Maavara
170 mm
Kääntöympyrä
10,4 m
Tavaratila
455 l
Tavaratila, selkänojat kaadettuina
1 235 l
Omamassa
1 248 kg
Kokonaismassa
1 671 kg
Kantavuus
411–423 kg
Kattokuorma
80 kg
Suurin vetopaino
1 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
620 kg
Aisapaino
75 kg
Yhdistelmän kokonaismassa
2 559–2 582 kg

Kori ja alusta

Henkilömäärä
5
Ovien lukumäärä
5
Jousitus edessä
Kierrejouset
Jousitus takana
Kierrejouset
Jarrut edessä
Levyjarrut
Jarrut takana
Rumpujarrut
Rengaspaineiden valvonta
Suora (anturit renkaissa)

Tällä sivulla näkyvät tiedot ovat Bilbilin koostamia kymmenistä julkisista ja ei-julkisista lähteistä Ruotsista ja muualta Euroopasta. Tarkista myyjän ilmoittamat tiedot alkuperäisestä ilmoituksesta.

Sukupolvi
I facelift (R)
Valmistettu
2017–2019
Alamalli
Maastoauto (R)

Vaihteisto
Manuaali

Varusteet

  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • Avaimeton käynnistys
  • LED-ajovalot
  • Peruutuskamera
  • Premium-äänentoisto
  • Vetokoukku

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 119 900 SEK

Yli markkinahinnan

Markkinahinta-arvio 113 100 SEK

Perustuu pyyntihintoihin

Verrattu 671 saman mallin lähivuosimallien autoon (myynnissä olevat ja äskettäin myynnistä poistuneet ilmoitukset).

Arvion muodostuminen

  • Perusarvo (Renault Captur, vm. 2018) 111 220 SEK
  • Premium-äänentoisto +8 280 SEK
  • Peruutuskamera +3 470 SEK
  • Autoliikkeen myymä +1 820 SEK
  • Manuaalivaihteisto −11 690 SEK
  • Markkinahinta-arvio 113 100 SEK

Ilman tilastollisesti erottuvaa vaikutusta tässä ryhmässä: adaptiivinen vakionopeudensäädin, led-ajovalot, vetokoukku.

Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Ei hinnanmuutoksia seuranta-aikana.

Seuraava katsastus viimeistään 30.4.2027

Aikaa on noin 5 kuukautta. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Tarkista Transportstyrelsenistä

Myyntijaksot

Motorsport Bröderna Svensson AB, Växjö, Kronoberg 12 pv myynnissä
24.10.202628.10.20261.11.20265.11.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
BILBIL −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

SEK
5 000 SEK 900 000 SEK
9 vuotta
1 vuosi 9 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 1 490 SEK/kk

Arvio on laskettu 5,80 %:n nimelliskorolla ja 60 SEK kuukausittaisella tilinhoitomaksulla. Todellinen korko, laina-aika ja kuukausierä määräytyvät lainatarjouksessa.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

Tälle mallille sopivat rengaskoot

  • 205/60 R16
  • 225/35 R20
  • 225/40 R19
  • 225/45 R18
  • 205/55 R17
  • 225/50 R17
  • 195/65 R15

Tälle mallille sopivat vannekoot

15″
16″
17″
18″
19″
20″
Mitä koot tarkoittavat?

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla ANU363?

ANU363 on vuoden 2018 Renault Captur TCe 90, jonka mittarilukema on 86 070 km. Auto on myynnissä hintaan 119 900 SEK.

Paljonko Renault Captur TCe 90 maksaa?

Renault Captur TCe 90 on myynnissä hintaan 119 900 SEK.

Onko tämän auton hinta hyvä?

bilbil.se:n hinta-arvion mukaan pyyntihinta on yli markkinahinnan (arvioitu markkinahinta 113 100 SEK).

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Auto on ollut myynnissä vähintään 12 päivää. Ilmoitus tuli bilbil.se:n seurantaan 24.10.2026.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2018 ja se on ensirekisteröity 8.5.2018.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 86 070 km.

Milloin auto pitää katsastaa seuraavan kerran?

Ilmoituksen mukaan auto on katsastettava viimeistään 30.4.2027. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on bensiini ja vaihteisto on manuaali.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa Premium-äänentoisto, Vetokoukku, Adaptiivinen vakionopeudensäädin, LED-ajovalot, Peruutuskamera. Koko varustelista on tällä sivulla.

Missä Renault Captur TCe 90 sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Kronoberg (Växjö, Kronoberg).

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Motorsport Bröderna Svensson AB (Växjö).

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.