Vuoden 2023 Renault Captur TCe 90 Equilibre on etuvetoinen maastoauto, bensiinikäyttöinen ja manuaalivaihteinen. Moottorin tilavuus on 1,0 litraa ja teho 67 kW eli 91 hevosvoimaa.

Pyyntihinta on 174 900 SEK. Se on samaa tasoa kuin bilbil.se:n arvioima markkinahinta 170 500 SEK. Arvio perustuu 509 vastaavaan autoon. Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 30 päivän aikana on noin 31 %.

Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 15 päivässä ja yksityinen myyjä noin 14 päivässä.

Mittarissa on 32 480 km, eli autolla on ajettu noin 10 000 km vuodessa.

Huomionarvoiset varusteet:

  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • Pysäköintitutka

Auton pitäminen maksaa arviolta:

  • Polttoaine noin 15 300 SEK vuodessa: 15 000 km, noin 6,0 l/100 km (WLTP), bensiini 17,02 SEK/l
  • Rahoituksen kuukausierä 1 980 SEK

Myyjänä on Hedin Automotive (Trelleborg).

Auto on ollut myynnissä 19 päivää, 17.10.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
WAP36E
Mittarilukema
32 480 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Käyttövoima
Bensiini
Iskutilavuus
999 cm³
Vuosimalli
2023
Ensirekisteröinti
22.9.2023
Tyyppihyväksyntänumero
e2*2007/46*0684
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Kiihtyvyys (0–100)
14 s
Korimalli
Maastoauto
Väri
Sininen
Valmistusmaa
Espanja
Valmistustehdas
Renault, Valladolid
bilbil.se-ID
336092

Moottori ja voimansiirto

Moottorikoodi
H4D E4
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterit
3
Venttiilejä sylinteriä kohden
4
Moottorin sijainti
Edessä
Ruiskutus
Epäsuora ruiskutus
Ahdin
Turbo
Nokka-akselin käyttö
Jakoketju
Polttoainelaatu
Bensiini 95
Teho
67 kW / 91 hv
Suurimman tehon kierrosluku
4 600 r/min
Vääntö
160 Nm
Suurimman väännön kierrosluku
2 000 r/min

Kulutus ja päästöt

Polttoainesäiliö
48 l
CO2-päästöt
135 g/km (WLTP)
Päästöluokka
Euro 6
Päästömittauksen sykli
WLTP
Pakokaasujen puhdistus
Katalysaattori
Ohiajomelu
66 dB

Mitat ja massat

Mitat (p × l × k)
4 227 × 1 797 × 1 576 mm
Leveys peileineen
2 003 mm
Akseliväli
2 639 mm
Maavara
142 mm
Kääntöympyrä
11,1 m
Tavaratila
422 l
Tavaratila, selkänojat kaadettuina
1 275 l
Kokonaismassa
1 753 kg
Kantavuus
506 kg
Kattokuorma
80 kg
Suurin vetopaino
1 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
645 kg
Aisapaino
75 kg
Yhdistelmän kokonaismassa
2 951 kg

Kori ja alusta

Henkilömäärä
5
Ovien lukumäärä
5
Jousitus edessä
Kierrejouset
Jousitus takana
Kierrejouset
Jarrut edessä
Levyjarrut
Jarrut takana
Rumpujarrut
Rengaspaineiden valvonta
Epäsuora (ABS-anturit)

Tällä sivulla näkyvät tiedot ovat Bilbilin koostamia kymmenistä julkisista ja ei-julkisista lähteistä Ruotsista ja muualta Euroopasta. Tarkista myyjän ilmoittamat tiedot alkuperäisestä ilmoituksesta.

Sukupolvi
II (RJB)
Valmistettu
2020–2024
Alamalli
Maastoauto (RJB)

Vaihteisto
Manuaali

Varusteet

  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • Pysäköintitutka

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 174 900 SEK

Markkinahintainen

Markkinahinta-arvio 170 500 SEK

Perustuu pyyntihintoihin

Verrattu 509 saman mallin lähivuosimallien autoon (myynnissä olevat ja äskettäin myynnistä poistuneet ilmoitukset).

Arvion muodostuminen

  • Perusarvo (Renault Captur, vm. 2023) 191 390 SEK
  • Autoliikkeen myymä +250 SEK
  • Manuaalivaihteisto −21 140 SEK
  • Markkinahinta-arvio 170 500 SEK

Ei hinnanmuutoksia seuranta-aikana.

Seuraava katsastus

Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein. Ilmoituksessa ei kerrota, milloin auto on katsastettava seuraavan kerran.

Tarkista Transportstyrelsenistä

Myyntijaksot

Hedin Automotive Trelleborg, Skåne 19 pv myynnissä
17.10.202623.10.202630.10.20265.11.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
BILBIL −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

SEK
5 000 SEK 900 000 SEK
10 vuotta
1 vuosi 10 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 1 980 SEK/kk

Arvio on laskettu 5,80 %:n nimelliskorolla ja 60 SEK kuukausittaisella tilinhoitomaksulla. Todellinen korko, laina-aika ja kuukausierä määräytyvät lainatarjouksessa.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

Tälle mallille sopivat rengaskoot

  • 235/40 R20
  • 225/45 R19
  • 215/55 R18
  • 215/60 R17
  • 215/65 R16

Tälle mallille sopivat vannekoot

16″
17″
18″
19″
20″
Mitä koot tarkoittavat?

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla WAP36E?

WAP36E on vuoden 2023 Renault Captur TCe 90 Equilibre, jonka mittarilukema on 32 480 km. Auto on myynnissä hintaan 174 900 SEK.

Paljonko Renault Captur TCe 90 Equilibre maksaa?

Renault Captur TCe 90 Equilibre on myynnissä hintaan 174 900 SEK.

Onko tämän auton hinta hyvä?

bilbil.se:n hinta-arvion mukaan pyyntihinta on markkinahintainen (arvioitu markkinahinta 170 500 SEK).

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Auto on ollut myynnissä vähintään 19 päivää. Ilmoitus tuli bilbil.se:n seurantaan 17.10.2026.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2023 ja se on ensirekisteröity 22.9.2023.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 32 480 km.

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on bensiini ja vaihteisto on manuaali.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa Adaptiivinen vakionopeudensäädin, Pysäköintitutka. Koko varustelista on tällä sivulla.

Missä Renault Captur TCe 90 Equilibre sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Skåne (Trelleborg, Skåne).

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Hedin Automotive (Trelleborg).

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.