Vuoden 2021 Renault Captur Intens on etuvetoinen maastoauto, bensalataushybridikäyttöinen ja automaattivaihteinen. Moottorin tilavuus on 1,6 litraa ja teho 118 kW eli 160 hevosvoimaa. Auton akun koko on 9,8 kWh ja toimintamatka 54 km valmistajan ilmoittamana.

Pyyntihinta on 174 900 SEK. Se on samaa tasoa kuin bilbil.se:n arvioima markkinahinta 180 800 SEK. Arvio perustuu 618 vastaavaan autoon. Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 30 päivän aikana on noin 31 %.

Pyyntihintaa on laskettu kerran, 5 000 SEK alkuperäisestä 179 900 SEK:n hinnasta. Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 15 päivässä ja yksityinen myyjä noin 14 päivässä.

Mittarissa on 71 290 km, eli autolla on ajettu noin 13 000 km vuodessa. Seuraava katsastus on viimeistään 31.5.2027.

Huomionarvoiset varusteet:

  • Peruutuskamera

Auton pitäminen maksaa arviolta:

Myyjänä on Bilia (Malmö).

Auto on ollut myynnissä 19 päivää, 17.10.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
BGY03H
Mittarilukema
71 290 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Käyttövoima
Lataushybridi (bensa)
Iskutilavuus
1 598 cm³
Vuosimalli
2021
Ensirekisteröinti
23.3.2021
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Kiihtyvyys (0–100)
10,1 s
Korimalli
Maastoauto
Väri
Sininen
Seuraava katsastus viimeistään
31.5.2027
Valmistusmaa
Espanja
Valmistustehdas
Renault, Valladolid
bilbil.se-ID
335566

Moottori ja voimansiirto

Moottorikoodi
H4M B6
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterit
4
Venttiilejä sylinteriä kohden
4
Moottorin sijainti
Edessä
Ruiskutus
Epäsuora ruiskutus
Nokka-akselin käyttö
Jakoketju
Polttoainelaatu
Bensiini 95
Toinen polttoaine
Sähkö
Teho
118 kW / 160 hv
Järjestelmäteho
116 kW / 158 hv
Suurimman tehon kierrosluku
5 600 r/min
Nimellisteho
68 kW
Polttomoottorin teho
68 kW
Järjestelmävääntö
300 Nm
Suurimman väännön kierrosluku
3 200 r/min
Polttomoottorin vääntö
144 Nm

Kori ja alusta

Henkilömäärä
5
Ovien lukumäärä
5
Jousitus edessä
Kierrejouset
Jousitus takana
Kierrejouset
Jarrut edessä
Levyjarrut
Jarrut takana
Levyjarrut tai rumpujarrut
Rengaspaineiden valvonta
Epäsuora (ABS-anturit)

Sähkö ja lataus

Akkukapasiteetti (brutto)
9,8 kWh
Akkukemia
Litiumioni
Akun paino
103 kg
Sähköinen kantama (WLTP)
54 km
Sähköinen kantama (WLTP, kaupunki)
65 km
Huippunopeus sähköllä
135 km/h
Latausliitännän paikka
Oikea takakylki
AC-latausliitin
Type 2
AC-latauksen vaiheet
1-vaiheinen
Latausteho AC
3,6 kW
AC-lataus täyteen
180 min
Sähkömoottori 1, sijainti
Vaihteisto
Sähkömoottori 1, teho
49 kW
Sähkömoottori 1, vääntö
205 Nm
Sähkömoottori 2, sijainti
Edessä
Sähkömoottori 2, teho
25 kW

Kulutus ja päästöt

NEDC, yhdistetty
17,3 kWh/100 km
Polttoainesäiliö
39 l
Päästöluokka
Euro 6
Päästömittauksen sykli
WLTP
Pakokaasujen puhdistus
Katalysaattori
Ohiajomelu
66 dB

Mitat ja massat

Mitat (p × l × k)
4 227 × 1 797 × 1 576 mm
Leveys peileineen
2 003 mm
Akseliväli
2 639 mm
Maavara
134 mm
Kääntöympyrä
11,1 m
Tavaratila
536 l
Tavaratila, selkänojat kaadettuina
1 118 l
Omamassa
1 639 kg
Kantavuus
421–441 kg
Kattokuorma
80 kg
Suurin vetopaino
750 kg
Vetomassa (ei jarruja)
650–750 kg
Aisapaino
75 kg
Yhdistelmän kokonaismassa
2 807–2 810 kg

Tällä sivulla näkyvät tiedot ovat Bilbilin koostamia kymmenistä julkisista ja ei-julkisista lähteistä Ruotsista ja muualta Euroopasta. Tarkista myyjän ilmoittamat tiedot alkuperäisestä ilmoituksesta.

54 km Toimintamatka WLTP
9,8 kWh Akkukapasiteetti

Latausaika

  • AC-lataus täyteen180 min

Latausliitännät

  • Latausliitännän paikkaOikea takakylki
  • AC-latauksen vaiheet1-vaiheinen

Toimintamatka

  • WLTP54 km
  • Kesällän. 46 km
  • Talvellan. 35 km

Akun tekniset tiedot

  • Akkukapasiteetti (brutto)9,8 kWh
  • AkkukemiaLitiumioni
  • Akun paino103 kg

Akkukoot tässä mallistossa

  • 9,8 kWh tässä autossa
  • 10,5 kWh

Sukupolvi
II (RJB)
Valmistettu
2020–2024
Alamalli
Maastoauto (RJB)

Vaihteisto
Automaatti

Varusteet

  • Peruutuskamera

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 174 900 SEK

Markkinahintainen

Markkinahinta-arvio 180 800 SEK

Perustuu pyyntihintoihin

Verrattu 618 saman mallin lähivuosimallien autoon (myynnissä olevat ja äskettäin myynnistä poistuneet ilmoitukset).

Arvion muodostuminen

  • Perusarvo (Renault Captur, vm. 2021) 161 270 SEK
  • Automaattivaihteisto +16 360 SEK
  • Peruutuskamera +2 700 SEK
  • Autoliikkeen myymä +470 SEK
  • Markkinahinta-arvio 180 800 SEK

Ilman tilastollisesti erottuvaa vaikutusta tässä ryhmässä: käyttövoima: lataushybridi.

174 000 SEK176 000 SEK178 000 SEK180 000 SEK182 000 SEK17.10.202623.10.202630.10.20265.11.2026
PäiväHintaMuutos
17.10.2026179 900 SEK–
29.10.2026174 900 SEK−5 000 SEK

Seuraava katsastus viimeistään 31.5.2027

Aikaa on noin 6 kuukautta. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Tarkista Transportstyrelsenistä

Myyntijaksot

Bilia Outlet Värnhem Malmö, Skåne 19 pv myynnissä
17.10.202623.10.202630.10.20265.11.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Ilmoituksen muutokset

PäiväMikäMuutos
29.10.2026Pyyntihinta 179 900 SEK ↓ 174 900 SEK

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
BILBIL −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

SEK
5 000 SEK 900 000 SEK
10 vuotta
1 vuosi 10 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 1 980 SEK/kk

Arvio on laskettu 5,80 %:n nimelliskorolla ja 60 SEK kuukausittaisella tilinhoitomaksulla. Todellinen korko, laina-aika ja kuukausierä määräytyvät lainatarjouksessa.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

Tälle mallille sopivat rengaskoot

  • 225/45 R19
  • 215/55 R18
  • 215/60 R17
  • 225/55 R17
  • 215/65 R16
  • 235/40 R20

Tälle mallille sopivat vannekoot

16″
17″
18″
19″
20″
Mitä koot tarkoittavat?

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla BGY03H?

BGY03H on vuoden 2021 Renault Captur Intens, jonka mittarilukema on 71 290 km. Auto on myynnissä hintaan 174 900 SEK.

Paljonko Renault Captur Intens maksaa?

Renault Captur Intens on myynnissä hintaan 174 900 SEK.

Onko tämän auton hinta hyvä?

bilbil.se:n hinta-arvion mukaan pyyntihinta on markkinahintainen (arvioitu markkinahinta 180 800 SEK).

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Auto on ollut myynnissä vähintään 19 päivää. Ilmoitus tuli bilbil.se:n seurantaan 17.10.2026.

Onko hintaa alennettu?

Kyllä. Pyyntihinta on 5 000 SEK alkuperäistä ilmoitushintaa matalampi.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2021 ja se on ensirekisteröity 23.3.2021.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 71 290 km.

Milloin auto pitää katsastaa seuraavan kerran?

Ilmoituksen mukaan auto on katsastettava viimeistään 31.5.2027. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on lataushybridi (bensa) ja vaihteisto on automaatti.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa Peruutuskamera. Koko varustelista on tällä sivulla.

Mikä on auton akun kapasiteetti ja toimintamatka?

Akun kapasiteetti on 9,8 kWh ja ilmoitettu toimintamatka on noin 54 km.

Missä Renault Captur Intens sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Skåne (Malmö, Skåne).

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Bilia (Malmö).

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.