119 900
SF Bilcenter, Göteborg, Västra Götaland
Vaihtoautot, mallit ja hintatasot
4. suosituin merkki Ruotsissa (200 merkistä)*
*aktiivisten myynti-ilmoitusten määrässä mitattuna
BMW on Ruotsin 4. suosituin automerkki: myynnissä on 12 340 autoa, mikä on 7 % kaikista Ruotsissa myynnissä olevista autoista. Pyyntihintojen mediaani on 249 900 SEK ja keskiarvo 339 289 SEK; halvin auto maksaa 2 500 SEK ja kallein 12 000 000 SEK. Suosituimmat mallit ovat 320, 520 ja 530. Yleisin käyttövoima on diesel (43 % myynnissä olevista) ja yleisin korimalli farmari (28 %). Mittarilukema on keskimäärin 128 840 km. Myyntiajan mediaani on 17 päivää.
320
1 204 myynnissä · 1 444 myyty
735
5 myynnissä · 7 myyty
3.0
9 myynnissä · 2 myyty
320
1 204 myynnissä · 1 444 myyty
520
1 195 myynnissä · 1 200 myyty
530
1 020 myynnissä · 821 myyty
X1
876 myynnissä · 928 myyty
X3
851 myynnissä · 746 myyty
X5
708 myynnissä · 617 myyty
330
694 myynnissä · 821 myyty
120
533 myynnissä · 414 myyty
118
476 myynnissä · 603 myyty
i4
354 myynnissä · 238 myyty
318
231 myynnissä · 298 myyty
iX1
198 myynnissä · 138 myyty
525
191 myynnissä · 206 myyty
116
186 myynnissä · 262 myyty
325
182 myynnissä · 263 myyty
119 900
SF Bilcenter, Göteborg, Västra Götaland
119 900
LD Motor AB, Nässjö, Jönköping
119 900
Smart Citybil Sverige AB, Skillingaryd, Jönköping
169 900
Torvinge Bil AB, Linköping, Östergötland
299 900
Bilkoncept i Malmö AB, Oxie, Skåne
159 000
Premium Bil - Real Production Sweden AB, Uppsala, Uppsala
344 900
Bilförmedlingen Stockholm, Hägersten, Stockholm
395 000
Eurobil i Långedrag HB, Västra Frölunda, Västra Götaland
179 990
Carmester Ab, Höör, Skåne
165 000
Yksityinen myyjä, Örnsköldsvik, Västernorrland
1 299 500
Garage-11, Oxie, Skåne
1 699 000
Ultimate Performance, Norrköping, Östergötland
1 370 000
Lunds Bil AB, Varberg, Halland
1 300 000
Scuderia Falkenberg, Halland
1 299 500
Holmgrens Bil Kalmar, Jönköping, Jönköping
1 195 000
Autowåx Bil AB (BMW Återförsäljare), Karlstad, Värmland
1 495 000
Förenade Bil i Malmö, Skåne
949 900
Limhamns Bilhandel, Limhamn, Skåne
1 355 325
Bilia Nacka MINI, Örebro, Örebro
1 277 900
Bilia Nacka MINI, Kungälv, Västra Götaland
| Vuosimalli | Myynnissä | Pyyntihinta (mediaani) |
|---|---|---|
| 2027 | 444 | 722 600 SEK |
| 2026 | 1 523 | 659 000 SEK |
| 2025 | 454 | 608 850 SEK |
| 2024 | 528 | 459 000 SEK |
| 2023 | 549 | 399 900 SEK |
| 2022 | 479 | 369 800 SEK |
| 2021 | 599 | 301 000 SEK |
| 2020 | 559 | 289 900 SEK |
| 2019 | 656 | 269 800 SEK |
| 2018 | 797 | 238 000 SEK |
| 2017 | 672 | 189 000 SEK |
| 2016 | 752 | 172 400 SEK |
| 2015 | 658 | 159 900 SEK |
| 2014 | 577 | 129 900 SEK |
| 2013 | 493 | 119 000 SEK |
| 2012 | 467 | 105 000 SEK |
| 2011 | 442 | 89 900 SEK |
| 2010 | 297 | 79 900 SEK |
| 2009 | 208 | 69 900 SEK |
| 2008 | 254 | 73 250 SEK |
| 2007 | 200 | 68 500 SEK |
| 2006 | 138 | 55 000 SEK |
| 2005 | 109 | 54 900 SEK |
| 2004 | 72 | 59 450 SEK |
| 2003 | 37 | 65 000 SEK |
| 2002 | 49 | 59 900 SEK |
| 2001 | 41 | 85 000 SEK |
| 2000 | 32 | 72 300 SEK |
| 1999 | 31 | 119 900 SEK |
| 1998 | 32 | 84 950 SEK |
Arvonalenema keskimäärin 11,4 %/v
Keskimääräinen vaikutus pyyntihintaan hinta-arviomallin mukaan autoissa, joissa varuste on. Osuus on laskettu arvioiduista BMW-autoista. Pystyviiva palkissa ja ka.-luku kertovat saman varusteen keskimääräisen vaikutuksen kaikissa malleissa.
Myyntiaika (mediaani) 17 pv
Lisäksi yksityisillä myyjillä on 2470 BMW-ilmoitusta. Määrät ovat myynnissä olevia ilmoituksia ketjuittain.
| Maakunta | Myynnissä | Osuus | Mediaanihinta |
|---|---|---|---|
| Stockholm | 2 525 | 20,4 % | 289 900 SEK |
| Skåne | 2 047 | 16,5 % | 239 900 SEK |
| Västra Götaland | 1 942 | 15,7 % | 299 000 SEK |
| Halland | 669 | 5,4 % | 243 800 SEK |
| Uppsala | 618 | 5 % | 244 850 SEK |
| Östergötland | 558 | 4,5 % | 209 950 SEK |
| Jönköping | 477 | 3,8 % | 269 700 SEK |
| Södermanland | 454 | 3,7 % | 229 850 SEK |
| Örebro | 390 | 3,1 % | 186 995 SEK |
| Värmland | 364 | 2,9 % | 269 450 SEK |
| Västmanland | 325 | 2,6 % | 225 000 SEK |
| Västerbotten | 282 | 2,3 % | 239 900 SEK |
| Kalmar | 274 | 2,2 % | 229 900 SEK |
| Kronoberg | 257 | 2,1 % | 219 500 SEK |
| Västernorrland | 242 | 2 % | 284 750 SEK |
| Gävleborg | 235 | 1,9 % | 244 950 SEK |
| Norrbotten | 222 | 1,8 % | 199 900 SEK |
| Dalarna | 204 | 1,6 % | 174 800 SEK |
| Blekinge | 167 | 1,3 % | 189 900 SEK |
| Jämtland | 139 | 1,1 % | 289 900 SEK |
| Gotland | 15 | 0,1 % | 149 000 SEK |
Napauta maakuntaa kartalta tai taulukosta.
Myynnissä 12 222
Ruotsissa on myynnissä 12 340 käytettyä BMW-autoa. bilbil.se listaa kaikki BMW-vaihtoautot hintoineen ja hinta-arvioineen; suurimpia myyjiä ovat Bilia, Hedin Automotive, Holmgrens Bil.
Myynnissä olevien BMW-autojen pyyntihintojen mediaani on 249 900 SEK ja keskiarvo 339 289 SEK. Hinnat vaihtelevat välillä 2 500 SEK–12 000 000 SEK.
Uusien autojen hinnastoa emme ylläpidä, mutta käytettyjen BMW-autojen hintatason näet mallikohtaisesti. Pyyntihintojen mediaani on 249 900 SEK, ja edullisimmat alkavat 2 500 SEK:sta.
Edullisin malli on 735, jonka pyyntihintojen mediaani on 55 900 SEK. Kallein on 3.0 (1 300 000 SEK).
Suosituin malli on 320 (1 204 autoa myynnissä). Seuraavaksi suosituimmat ovat 520 ja 530.
BMW on Ruotsin 4. suosituin automerkki: sen osuus kaikista myynnissä olevista autoista on 7 %.
Vuosimallien pyyntihintamediaanien perusteella BMW-auton arvo laskee keskimäärin 11,4 % vuodessa.
Myynnissä on 1 212 täyssähköistä BMW-autoa ja 2 414 ladattavaa hybridiä.
Myydyt BMW-autot olivat myynnissä tyypillisesti 17 päivää ennen myynnistä poistumista.
Yleisin käyttövoima on diesel: 43 % myynnissä olevista BMW-autoista.
Myynnissä olevista BMW-autoista 86 % on automaattivaihteisia.
Myynnissä olevista BMW-autoista 80 % on autoliikkeiden ja 20 % yksityisten myyjien ilmoituksia.
Yleisin korimalli on farmari: 28 % myynnissä olevista.
Myynnissä olevien BMW-autojen mittarilukema on keskimäärin 128 840 km.
Eniten BMW-autoja on myynnissä maakunnassa Stockholm (2 525 autoa). Seuraavaksi eniten niitä on myynnissä maakunnissa Skåne ja Västra Götaland.
Hinta-arviomallin mukaan suurin keskimääräinen lisä BMW-auton pyyntihintaan on varusteilla Kattoluukku tai lasikatto (+28 537 SEK), Premium-äänentoisto (+17 056 SEK), Avaimeton käynnistys (+10 706 SEK). Vaikutus on laskettu autoista, joissa varuste on, vastaaviin autoihin verrattuna.
| 320 | 1 204 | 1 444 | 139 900 SEK | 10 000–2 995 500 SEK | 16 pv | 2015 | 185 540 km | Farmari |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 520 | 1 195 | 1 200 | 158 000 SEK | 14 900–734 100 SEK | 17 pv | 2016 | 186 809 km | Farmari |
| 530 | 1 020 | 821 | 319 900 SEK | 18 500–885 200 SEK | 16 pv | 2021 | 119 192 km | Farmari |
| X1 | 876 | 928 | 239 900 SEK | 25 000–806 300 SEK | 17 pv | 2020 | 110 053 km | Maastoauto |
| X3 | 851 | 746 | 319 800 SEK | 15 000–1 029 900 SEK | 15 pv | 2020 | 115 368 km | Maastoauto |
| X5 | 708 | 617 | 529 900 SEK | 15 000–1 908 500 SEK | 21 pv | 2021 | 110 807 km | Maastoauto |
| 330 | 694 | 821 | 289 350 SEK | 20 000–746 600 SEK | 15 pv | 2021 | 119 598 km | Farmari |
| 120 | 533 | 414 | 319 850 SEK | 3 795–504 600 SEK | 18 pv | 2026 | 64 627 km | Viistoperä |
| 118 | 476 | 603 | 135 000 SEK | 5 471–309 900 SEK | 16 pv | 2017 | 145 643 km | Viistoperä |
| i4 | 354 | 238 | 539 900 SEK | 314 900–899 000 SEK | 14 pv | 2025 | 44 661 km | Viistoperä |
| 318 | 231 | 298 | 89 900 SEK | 9 900–285 500 SEK | 16 pv | 2013 | 200 226 km | Farmari |
| iX1 | 198 | 138 | 536 218 SEK | 319 900–706 000 SEK | 16 pv | 2026 | 20 322 km | Maastoauto |
| 525 | 191 | 206 | 84 000 SEK | 13 900–219 000 SEK | 16 pv | 2009 | 247 059 km | Farmari |
| 116 | 186 | 262 | 82 900 SEK | 2 500–199 000 SEK | 16 pv | 2013 | 174 893 km | Viistoperä |
| 325 | 182 | 263 | 80 000 SEK | 13 000–460 000 SEK | 16 pv | 2007 | 205 581 km | Porrasperä |
| i5 | 165 | 124 | 779 900 SEK | 539 000–936 200 SEK | 30 pv | 2026 | 7 914 km | Farmari |
| iX | 158 | 216 | 879 450 SEK | 394 700–1 137 100 SEK | 17 pv | 2026 | 37 403 km | Maastoauto |
| X6 | 159 | 92 | 298 500 SEK | 89 900–1 349 500 SEK | 23 pv | 2016 | 155 097 km | Maastoauto |
| 420 | 141 | 120 | 195 000 SEK | 108 000–529 000 SEK | 24 pv | 2016 | 150 529 km | Viistoperä |
| X4 | 138 | 95 | 239 450 SEK | 137 000–759 000 SEK | 17 pv | 2017 | 139 942 km | Maastoauto |
| M5 | 128 | 83 | 839 900 SEK | 255 000–1 936 600 SEK | 24 pv | 2020 | 70 934 km | Porrasperä |
| M3 | 121 | 87 | 829 333 SEK | 210 000–2 250 000 SEK | 23 pv | 2018 | 68 241 km | Farmari |
| X7 | 122 | 37 | 949 850 SEK | 438 500–1 726 300 SEK | 19 pv | 2024 | 64 378 km | Maastoauto |
| 218 | 113 | 98 | 134 800 SEK | 69 900–389 000 SEK | 18 pv | 2017 | 140 873 km | Tila-auto |
| 535 | 104 | 113 | 157 900 SEK | 30 000–389 555 SEK | 19 pv | 2012 | 230 803 km | Farmari |
| iX3 | 83 | 112 | 439 000 SEK | 248 700–923 100 SEK | 24 pv | 2023 | 69 160 km | Maastoauto |
| 335 | 100 | 126 | 190 000 SEK | 79 900–350 000 SEK | 17 pv | 2010 | 188 455 km | Farmari |
| 225 | 95 | 106 | 259 900 SEK | 89 900–449 900 SEK | 16 pv | 2023 | 79 374 km | Tila-auto |
| 540 | 78 | 66 | 389 900 SEK | 70 000–799 700 SEK | 23 pv | 2018 | 149 507 km | Farmari |
| i3 | 67 | 129 | 209 800 SEK | 79 900–810 000 SEK | 21 pv | 2020 | 62 987 km | Viistoperä |
| 328 | 69 | 78 | 129 900 SEK | 29 500–279 328 SEK | 16 pv | 2013 | 176 677 km | Porrasperä |
| M135i | 53 | 39 | 239 900 SEK | 139 900–594 800 SEK | 17 pv | 2015 | 128 411 km | Viistoperä |
| M4 | 63 | 42 | 799 900 SEK | 399 000–2 495 000 SEK | 34 pv | 2022 | 40 894 km | Coupé |
| Z4 | 63 | 97 | 249 900 SEK | 65 000–995 000 SEK | 18 pv | 2010 | 93 874 km | Avoauto |
| 220 | 62 | 51 | 169 900 SEK | 75 000–395 000 SEK | 21 pv | 2016 | 144 647 km | Tila-auto |
| 523 | 60 | 109 | 59 450 SEK | 12 500–139 900 SEK | 15 pv | 2008 | 219 545 km | Porrasperä |
| M2 | 59 | 55 | 589 000 SEK | 399 900–1 249 700 SEK | 28 pv | 2019 | 49 033 km | Coupé |
| iX2 | 45 | 17 | 528 700 SEK | 399 800–716 600 SEK | 20 pv | 2026 | 11 928 km | Maastoauto |
| 430 | 54 | 52 | 265 950 SEK | 125 000–589 000 SEK | 18 pv | 2018 | 125 422 km | Viistoperä |
| 550 | 53 | 35 | 814 500 SEK | 119 900–1 184 200 SEK | 23 pv | 2025 | 41 053 km | Porrasperä |
| M340i | 50 | 45 | 799 000 SEK | 419 900–916 800 SEK | 16 pv | 2026 | 24 732 km | Farmari |
| Z3 | 48 | 45 | 124 450 SEK | 65 000–895 000 SEK | 17 pv | 1998 | 136 401 km | Avoauto |
| 740 | 47 | 34 | 329 000 SEK | 80 000–759 900 SEK | 22 pv | 2016 | 168 695 km | Porrasperä |
| 750 | 46 | 44 | 329 850 SEK | 80 000–1 199 900 SEK | 24 pv | 2016 | 149 521 km | Porrasperä |
| M550d | 43 | 37 | 239 900 SEK | 167 000–539 000 SEK | 19 pv | 2015 | 191 306 km | Farmari |
| 640 | 41 | 33 | 289 000 SEK | 169 000–489 000 SEK | 19 pv | 2015 | 144 964 km | Coupé |
| X5 M | 39 | 21 | 719 900 SEK | 189 000–1 699 000 SEK | 28 pv | 2020 | 102 751 km | Maastoauto |
| X2 | 38 | 68 | 262 400 SEK | 182 500–639 900 SEK | 15 pv | 2019 | 98 792 km | Maastoauto |
| 428 | 37 | 33 | 189 900 SEK | 129 500–299 500 SEK | 15 pv | 2015 | 186 001 km | Viistoperä |
| 730 | 34 | 20 | 299 900 SEK | 49 900–549 900 SEK | 22 pv | 2016 | 188 507 km | Porrasperä |
| M135 | 23 | 5 | 584 500 SEK | 449 900–696 500 SEK | 8 pv | 2027 | 2 318 km | Porrasperä |
| 435 | 32 | 23 | 259 900 SEK | 198 000–399 990 SEK | 24 pv | 2015 | 144 907 km | Viistoperä |
| 316 | 30 | 54 | 60 650 SEK | 13 000–142 000 SEK | 15 pv | 2010 | 168 059 km | Viistoperä |
| M140i | 28 | 24 | 369 450 SEK | 279 800–599 900 SEK | 14 pv | 2018 | 104 530 km | Viistoperä |
| X3 M | 28 | 5 | 719 450 SEK | 254 900–1 438 400 SEK | 37 pv | 2025 | 43 837 km | Maastoauto |
| 528 | 26 | 24 | 89 950 SEK | 15 000–199 500 SEK | 28 pv | 2011 | 210 381 km | Porrasperä |
| M550i | 25 | 17 | 489 500 SEK | 364 900–689 900 SEK | 16 pv | 2018 | 105 070 km | Porrasperä |
| M850i | 25 | 13 | 699 900 SEK | 405 000–1 729 000 SEK | 35 pv | 2020 | 62 962 km | Coupé |
| X6M | 25 | 6 | 479 900 SEK | 279 900–1 128 700 SEK | 17 pv | 2017 | 109 792 km | Maastoauto |
| M6 | 21 | 8 | 479 000 SEK | 298 900–799 666 SEK | 55 pv | 2013 | 110 646 km | Avoauto |
| i3s | 20 | 26 | 221 900 SEK | 169 800–252 000 SEK | 6 pv | 2020 | 76 948 km | Viistoperä |
| M440i | 20 | 10 | 599 900 SEK | 438 700–1 000 400 SEK | 26 pv | 2024 | 52 509 km | Avoauto |
| XM | 20 | 7 | 1 214 450 SEK | 854 900–1 989 100 SEK | 34 pv | 2024 | 33 493 km | Maastoauto |
| 340 | 19 | 18 | 329 900 SEK | 259 000–520 000 SEK | 17 pv | 2018 | 140 113 km | Farmari |
| 440 | 18 | 22 | 369 450 SEK | 299 900–529 800 SEK | 14 pv | 2018 | 107 503 km | Viistoperä |
| 650 | 18 | 9 | 249 450 SEK | 69 900–375 000 SEK | 30 pv | 2012 | 135 829 km | Coupé |
| M235i | 18 | 9 | 269 900 SEK | 210 000–389 900 SEK | 14 pv | 2015 | 127 141 km | Coupé |
| M340d | 15 | 4 | 519 800 SEK | 365 000–569 800 SEK | 22 pv | 2021 | 104 315 km | Farmari |
| 545 | 14 | 17 | 464 400 SEK | 40 000–509 800 SEK | 19 pv | 2022 | 133 439 km | Porrasperä |
| 125 | 12 | 15 | 144 500 SEK | 100 000–239 900 SEK | 18 pv | 2014 | 151 393 km | Viistoperä |
| 745 | 12 | 18 | 109 900 SEK | 39 000–639 900 SEK | 22 pv | 2004 | 175 356 km | Porrasperä |
| i8 | 12 | 3 | 1 007 000 SEK | 559 000–1 395 000 SEK | 28 pv | 2019 | 37 369 km | Avoauto |
| 230 | 11 | 17 | 319 900 SEK | 249 900–399 900 SEK | 15 pv | 2023 | 64 349 km | Tila-auto |
| 630 | 11 | 7 | 264 800 SEK | 100 000–429 900 SEK | 39 pv | 2018 | 166 417 km | Viistoperä |
| i7 | 10 | 2 | 1 089 900 SEK | 869 500–1 395 000 SEK | 38 pv | 2024 | 20 110 km | Porrasperä |
| 135 | 9 | 7 | 239 900 SEK | 189 900–339 135 SEK | 20 pv | 2009 | 114 703 km | Coupé |
| 3.0 | 9 | 2 | 1 300 000 SEK | 99 900–2 295 000 SEK | 46 pv | 1973 | 93 188 km | Coupé |
| 645 | 9 | 12 | 199 000 SEK | 79 800–209 750 SEK | 24 pv | 2004 | 118 221 km | Avoauto |
| M8 | 9 | 7 | 1 098 000 SEK | 819 900–1 498 700 SEK | 20 pv | 2020 | 40 684 km | Porrasperä |
| 850 | 8 | 6 | 357 450 SEK | 174 900–499 900 SEK | 36 pv | 1991 | 172 121 km | Coupé |
| M240i | 8 | 21 | 394 400 SEK | 329 900–549 900 SEK | 20 pv | 2020 | 92 999 km | Coupé |
| 123 | 7 | 14 | 80 000 SEK | 25 000–127 000 SEK | 32 pv | 2008 | 241 576 km | Viistoperä |
| 216 | 7 | 3 | 89 900 SEK | 69 000–139 900 SEK | 19 pv | 2016 | 170 747 km | Tila-auto |
| 323 | 7 | 16 | 129 000 SEK | 59 000–199 900 SEK | 19 pv | 2000 | 205 070 km | Coupé |
| 418 | 6 | 5 | 155 500 SEK | 119 000–179 900 SEK | 23 pv | 2016 | 178 012 km | Viistoperä |
| 518 | 6 | 2 | 109 950 SEK | 15 000–199 400 SEK | 35 pv | 1992 | 178 190 km | Porrasperä |
| X4 M | 6 | 4 | 534 000 SEK | 359 600–779 900 SEK | 36 pv | 2020 | 99 625 km | Maastoauto |
| 501 | 5 | 2 | 299 900 SEK | 89 500–399 900 SEK | 8 pv | 1955 | 63 462 km | Porrasperä |
| 635 | 5 | 6 | 349 900 SEK | 139 900–542 000 SEK | 38 pv | 1984 | 167 404 km | Coupé |
| 735 | 5 | 7 | 55 900 SEK | 53 000–199 000 SEK | 19 pv | 2003 | 236 518 km | Porrasperä |
| 760 | 5 | 3 | 189 000 SEK | 90 000–500 000 SEK | 78 pv | 2005 | 187 900 km | Porrasperä |
| 728 | 4 | 4 | 76 950 SEK | 30 000–140 000 SEK | 28 pv | 1998 | 269 283 km | Porrasperä |
| 840 | 4 | 6 | 619 900 SEK | 150 000–699 800 SEK | 35 pv | 2020 | 108 825 km | Porrasperä |
| i4 M60 | 4 | 32 | 792 000 SEK | 729 900–815 600 SEK | 20 pv | 2026 | 5 km | Viistoperä |
| M760e | 4 | 3 | 1 247 000 SEK | 1 079 760–1 399 900 SEK | 71 pv | 2026 | 22 785 km | Porrasperä |
| 1M | 3 | 1 | 598 500 SEK | 499 000–749 111 SEK | 6 pv | 2012 | 66 350 km | Coupé |
| 228 | 3 | 5 | 268 800 SEK | 134 900–268 900 SEK | 8 pv | 2016 | 107 713 km | Avoauto |
| iX5 | 3 | 0 | 1 242 000 SEK | 1 205 900–1 326 200 SEK | – | 2027 | 2 000 km | Maastoauto |
| M760Li | 3 | 2 | 575 000 SEK | 459 000–1 099 800 SEK | 39 pv | 2020 | 69 590 km | Porrasperä |
| 1-serie | 1 | 14 | 632 000 SEK | 632 000–632 000 SEK | 18 pv | 2026 | – | Viistoperä |
| 130 | 2 | 7 | 89 450 SEK | 79 000–99 900 SEK | 42 pv | 2006 | 203 450 km | Viistoperä |
| 140 | 2 | 0 | 560 000 SEK | 560 000–560 000 SEK | – | 2012 | 2 500 km | Coupé |
| 2000 | 2 | 0 | 146 250 SEK | 77 500–215 000 SEK | – | 1970 | 97 520 km | Porrasperä |
| 3.0S | 2 | 0 | 97 000 SEK | 65 000–129 000 SEK | – | 1974 | 136 565 km | Porrasperä |
| 503 | 1 | 1 | 2 150 000 SEK | 2 150 000–2 150 000 SEK | 25 pv | 1957 | 64 160 km | Coupé |
| 620 | 2 | 0 | 249 400 SEK | 239 800–259 000 SEK | – | 2019 | 134 805 km | Viistoperä |
| M1 | 2 | 3 | 6 299 500 SEK | 599 000–12 000 000 SEK | 57 pv | 2008 | 40 905 km | Coupé |
| Övriga | 2 | 1 | 409 950 SEK | 169 900–650 000 SEK | 16 pv | 2014 | 206 135 km | Tila-auto |
| 114 | 1 | 1 | 87 000 SEK | 87 000–87 000 SEK | 16 pv | 2013 | 95 000 km | Viistoperä |
| 1502 | 1 | 0 | 135 000 SEK | 135 000–135 000 SEK | – | 1975 | 207 000 km | Porrasperä |
| 1800 | 1 | 0 | 129 900 SEK | 129 900–129 900 SEK | – | 1964 | 125 000 km | Porrasperä |
| 2002 | 1 | 5 | 55 000 SEK | 55 000–55 000 SEK | 16 pv | 1973 | 0 km | Viistoperä |
| 3-serie | 1 | 8 | 239 900 SEK | 239 900–239 900 SEK | 12 pv | 2020 | 151 580 km | Porrasperä |
| 3.0SI | 1 | 1 | 290 000 SEK | 290 000–290 000 SEK | 52 pv | 1975 | 153 000 km | Porrasperä |
| 7-serie | 1 | 1 | 1 000 000 SEK | 1 000 000–1 000 000 SEK | 8 pv | 2024 | 50 530 km | Porrasperä |
| 700 | 1 | 0 | 169 900 SEK | 169 900–169 900 SEK | – | 1965 | 116 200 km | Porrasperä |
| ActiveHybrid | 1 | 0 | 319 900 SEK | 319 900–319 900 SEK | – | 2013 | 88 430 km | Porrasperä |
| ActiveHybrid 7 | 1 | 2 | 135 900 SEK | 135 900–135 900 SEK | 48 pv | 2011 | 137 900 km | Porrasperä |
| Alpina | 1 | 1 | 349 900 SEK | 349 900–349 900 SEK | 32 pv | 2010 | 142 430 km | Porrasperä |
| E90 | 1 | 0 | 2 300 000 SEK | 2 300 000–2 300 000 SEK | – | 1973 | 0 km | Coupé |
| F800 | 1 | 0 | 39 900 SEK | 39 900–39 900 SEK | – | 2008 | 49 740 km | Porrasperä |
| i4 M50 | 1 | 39 | 459 900 SEK | 459 900–459 900 SEK | 14 pv | 2024 | 95 290 km | Viistoperä |
| M535i | 1 | 5 | 69 999 SEK | 69 999–69 999 SEK | 34 pv | 1986 | 246 000 km | Porrasperä |
| M760 | 1 | 0 | 1 129 000 SEK | 1 129 000–1 129 000 SEK | – | 2024 | 4 250 km | Porrasperä |
| Z8 | 1 | 0 | 3 365 000 SEK | 3 365 000–3 365 000 SEK | – | 2001 | 14 750 km | Avoauto |
| 128 | 0 | 3 | – | – | 22 pv | – | – | – |
| 1600 | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – |
| 1602 | 0 | 2 | – | – | 17 pv | – | – | – |
| 2 Series Active/Gran Tourer/Gran Coupé | 0 | 2 | – | – | 23 pv | – | – | – |
| 318iS | 0 | 3 | – | – | 9 pv | – | – | – |
| 5-serie | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – |
| 502 | 0 | 1 | – | – | 26 pv | – | – | – |
| ActiveHybrid 3 | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – |
| E3 | 0 | 1 | – | – | 14 pv | – | – | – |
| i5 M60 | 0 | 1 | – | – | 19 pv | – | – | – |
| M535 | 0 | 1 | – | – | 15 pv | – | – | – |
| New Class | 0 | 1 | – | – | 15 pv | – | – | – |
| X4M | 0 | 1 | – | – | 11 pv | – | – | – |
| X5M | 0 | 1 | – | – | 65 pv | – | – | – |