Vuoden 2021 Renault Captur TCe 130 on etuvetoinen maastoauto, bensiinikäyttöinen ja automaattivaihteinen. Moottorin tilavuus on 1,3 litraa ja teho 96 kW eli 131 hevosvoimaa.

Pyyntihinta on 179 900 SEK. Se on 7 200 SEK (4 %) yli bilbil.se:n arvioiman markkinahinnan 172 700 SEK. Arvio perustuu 618 vastaavaan autoon. Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 30 päivän aikana on noin 36 %.

Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 15 päivässä ja yksityinen myyjä noin 14 päivässä. Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Mittarissa on 65 930 km, eli autolla on ajettu noin 11 000 km vuodessa. Seuraava katsastus on viimeistään 31.10.2027.

Huomionarvoiset varusteet:

  • Vetokoukku
  • Peruutuskamera

Auton pitäminen maksaa arviolta:

Myyjänä on Bilkompaniet Luleå.

Auto on ollut myynnissä 2 päivää, 3.11.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
PEX95F
Mittarilukema
65 930 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Käyttövoima
Bensiini
Iskutilavuus
1 332 cm³
Vuosimalli
2021
Ensirekisteröinti
29.9.2020
Tyyppihyväksyntänumero
e2*2007/46*0684
Vaihteisto
Kaksoiskytkinautomaatti
Vetotapa
Etuveto
Kiihtyvyys (0–100)
9,6 s
Korimalli
Maastoauto
Seuraava katsastus viimeistään
31.10.2027
Valmistusmaa
Espanja
Valmistustehdas
Renault, Valladolid
bilbil.se-ID
373626

Moottori ja voimansiirto

Moottorikoodi
H5H B4
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterit
4
Venttiilejä sylinteriä kohden
4
Moottorin sijainti
Edessä
Ahdin
Turbo
Nokka-akselin käyttö
Jakoketju
Polttoainelaatu
Bensiini 95
Teho
96 kW / 131 hv
Suurimman tehon kierrosluku
5 000 r/min
Vääntö
240 Nm
Suurimman väännön kierrosluku
1 600 r/min
Huippunopeus
195 km/h

Kulutus ja päästöt

Polttoaineen kulutus
6,2 l/100 km
Polttoainesäiliö
48 l
CO2-päästöt
142 g/km (WLTP)
Päästöluokka
Euro 6
Päästömittauksen sykli
WLTP
Pakokaasujen puhdistus
Bensiinihiukkassuodatin
Ohiajomelu
67 dB

Mitat ja massat

Mitat (p × l × k)
4 227 × 1 797 × 1 576 mm
Leveys peileineen
2 003 mm
Akseliväli
2 639 mm
Maavara
142 mm
Kääntöympyrä
11,1 m
Tavaratila
536 l
Tavaratila, selkänojat kaadettuina
1 275 l
Omamassa
1 334 kg
Kokonaismassa
1 816 kg
Kantavuus
527 kg
Kattokuorma
80 kg
Suurin vetopaino
1 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
665 kg
Aisapaino
75 kg
Yhdistelmän kokonaismassa
3 016 kg

Kori ja alusta

Henkilömäärä
5
Ovien lukumäärä
5
Jousitus edessä
Kierrejouset
Jousitus takana
Kierrejouset
Jarrut edessä
Levyjarrut
Jarrut takana
Rumpujarrut tai levyjarrut
Rengaspaineiden valvonta
Epäsuora (ABS-anturit)

Tällä sivulla näkyvät tiedot ovat Bilbilin koostamia kymmenistä julkisista ja ei-julkisista lähteistä Ruotsista ja muualta Euroopasta. Tarkista myyjän ilmoittamat tiedot alkuperäisestä ilmoituksesta.

Sukupolvi
II (RJB)
Valmistettu
2020–2024
Alamalli
Maastoauto (RJB)

Vaihteisto
Automaatti

Varusteet

  • Peruutuskamera
  • Vetokoukku

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 179 900 SEK

Yli markkinahinnan

Markkinahinta-arvio 172 700 SEK

Perustuu pyyntihintoihin

Verrattu 618 saman mallin lähivuosimallien autoon (myynnissä olevat ja äskettäin myynnistä poistuneet ilmoitukset).

Arvion muodostuminen

  • Perusarvo (Renault Captur, vm. 2021) 154 050 SEK
  • Automaattivaihteisto +15 620 SEK
  • Peruutuskamera +2 580 SEK
  • Autoliikkeen myymä +450 SEK
  • Markkinahinta-arvio 172 700 SEK

Ilman tilastollisesti erottuvaa vaikutusta tässä ryhmässä: vetokoukku.

Tämän ilmoituksen hinnalla auto myydään arviolta noin 16 päivässä.

Ei hinnanmuutoksia seuranta-aikana.

Seuraava katsastus viimeistään 31.10.2027

Aikaa on noin 11 kuukautta. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Tarkista Transportstyrelsenistä

Myyntijaksot

Bilkompaniet Luleå, Norrbotten 2 pv myynnissä
3.11.20264.11.20265.11.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
BILBIL −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

SEK
5 000 SEK 900 000 SEK
10 vuotta
1 vuosi 10 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 2 040 SEK/kk

Arvio on laskettu 5,80 %:n nimelliskorolla ja 60 SEK kuukausittaisella tilinhoitomaksulla. Todellinen korko, laina-aika ja kuukausierä määräytyvät lainatarjouksessa.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

Tälle mallille sopivat rengaskoot

  • 235/40 R20
  • 225/45 R19
  • 215/55 R18
  • 215/60 R17
  • 215/65 R16

Tälle mallille sopivat vannekoot

16″
17″
18″
19″
20″
Mitä koot tarkoittavat?

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla PEX95F?

PEX95F on vuoden 2021 Renault Captur TCe 130, jonka mittarilukema on 65 930 km. Auto on myynnissä hintaan 179 900 SEK.

Paljonko Renault Captur TCe 130 maksaa?

Renault Captur TCe 130 on myynnissä hintaan 179 900 SEK.

Onko tämän auton hinta hyvä?

bilbil.se:n hinta-arvion mukaan pyyntihinta on yli markkinahinnan (arvioitu markkinahinta 172 700 SEK).

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Auto on ollut myynnissä vähintään 2 päivää. Ilmoitus tuli bilbil.se:n seurantaan 3.11.2026.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2021 ja se on ensirekisteröity 29.9.2020.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 65 930 km.

Milloin auto pitää katsastaa seuraavan kerran?

Ilmoituksen mukaan auto on katsastettava viimeistään 31.10.2027. Ruotsissa henkilö- ja pakettiauto katsastetaan toisen kerran viimeistään 24 kuukauden kuluttua ensimmäisestä katsastuksesta ja sen jälkeen viimeistään 14 kuukauden välein.

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on bensiini ja vaihteisto on automaatti.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa Vetokoukku, Peruutuskamera. Koko varustelista on tällä sivulla.

Missä Renault Captur TCe 130 sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Norrbotten (Luleå, Norrbotten).

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Bilkompaniet Luleå.

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.